Nasz teatr logo

"Vanitas" w Teatrze Współczesnym w Warszawie

Prapremiera sztuki Valérie Fayolle „Vanitas” w reżyserii Macieja Englerta już 20 kwietnia w Teatrze Współczesnym w Warszawie.
   Ojciec rodziny, szanowany w mieście, były deputowany do parlamentu, przeczuwając rychłe rozstanie się z tym światem, zbiera w rodzinnym domu skłócone od dziesięciu lat dzieci, by postawić  im warunek: wydziedziczy je, jeśli się nie pogodzą. Tajemniczy zapis w testamencie  zaskakuje rodzeństwo. Próba jego rozwikłania prowadzi do kolejnych zagadek, a te, rozwiązywane metodą prób i błędów, odsłaniają  zaskakujące i bulwersujące sekrety rodzinne. Czarna komedia, pełna humoru makabreska rodzinna z niekończącymi się zwrotami akcji.
   Na scenie wystąpią: Leon Charewicz, Marta Lipińska, Szymon Mysłakowski, Mateusz Król, Monika Pikuła, Barbara Wypych, Sebastian Świerszcz i Krzysztof Wakuliński. Scenografię spektaklu  opracował Marcin Stajewski, muzykę napisał Mateusz Dębski, a kostiumy zaprojektowała Anna Englert. Plakat autorstwa Mateusza Stajewskiego.

#premiera #teatr #spektakl #kultura #kulturalnawarszawa #kulturawwarszawie #vanitas #teatrwspółczesny @teatrwspolczesny @martalipinska_official @szymonmyslakowski @mateuszczeslawkrol @monika_pikula.official @barbara.wypych @sebswierszcz @mateuszdebski_