Nasz teatr logo

"Mamoburger" w Teatrze Kochanowskiego w Opolu

W ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich 19 kwietnia na Scenie Bunkier Teatru Kochanowskiego w Opolu zobaczymy premierę spektaklu „Mamoburger” w reżyserii Macieja Konopińskiego.
   To dwuosobowy dramat, który w bardzo nietypowy i teatralny sposób opowiada o przechodzeniu traumy po nagłej śmierci bliskiej osoby. Spotykamy ojca (Rafał Kronenberger) i córkę (Oliwia Zalewa), którzy próbują na nowo odnaleźć się po śmierci żony i matki. Okazuje się, że wspólne przeżywanie trudnego momentu może być dla nich szansą na pogłębienie relacji. 
   Autorka Sarah Kosar sięga po czarny humor, żeby opisać bezwzględność kontrolującej matki, która nawet po śmierci chce decydować o wyborach i postawach swoich najbliższych. Tytułowy Mamoburger jest ostatnim wspólnym rodzinnym posiłkiem i czymś w rodzaju popkulturowej komunii po zmarłej żonie i matce. Spektakl jest mieszanką czarnego humoru i spotkania z bezwzględnością śmierci, ale również próbą znalezienia miejsca na duchowość we współczesnym świecie marketów, burgerowni, frytek i galerii handlowych.
   Scenografię, kostiumy i video przygotował Filip Ignatowicz, muzykę napisał Krzysztof Wojciechowski, a teksty piosenek – Eryk i Kalina Konopińscy.