Nasz teatr logo

"Wypiór" w Teatrze Imka

Galowa premiera sztuki „Wypiór” w reżyserii Pawła Świątka już we wtorek 16 kwietnia w Teatrze Imka.
   „Wypiór” na podstawie książki Grzegorza Uzdańskiego to wyjątkowe połączenie współczesnej dramaturgii z elementami fantastyki, opowiadające o perypetiach dwojga trzydziestolatków z wielkiego miasta, których życie i związek przeżywają poważny kryzys.
   Ta z pozoru codzienna historia nabiera niezwykłego charakteru dzięki humorystycznemu podejściu i epickiemu realizmowi, które nadają narracji wyjątkowego tonu. Główni bohaterowie, zmagając się z typowymi dla współczesnego życia miejskiego problemami i napięciami, niespodziewanie stają przed wyzwaniem, które wywraca ich świat do góry nogami. W tej niezwykłej sytuacji jedną z kluczowych ról odgrywa postać przeistoczonego w wampira Adama Mickiewicza, co nadaje spektaklowi wyjątkowo surrealistyczny wymiar. Zaskakujący zwrot akcji z udziałem Mickiewicza, ikony polskiej literatury, wprowadza elementy fantastyczne i poetyckie, które tworzą unikalne połączenie z realistyczną opowieścią o relacjach międzyludzkich. Jego obecność w spektaklu jest nie tylko hołdem dla polskiej kultury, ale także pomysłowym sposobem na zbadanie współczesnych problemów i emocji. „Wypiór” to spektakl, który bawi, zaskakuje i skłania do refleksji.
   W obsadzie: Mateusz Banasiuk, Magdalena Boczarska, Oskar Hamerski i Monika Janik-Hussakowska. Adaptacji i opracowania dramaturgii dokonał Tomasz Jękot. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Karolina Mazur, a muzykę napisała Weronika Krówka.