Nasz teatr logo

"Matka" w Teatrze Ateneum

12 kwietnia na Scenie Głównej Teatru Ateneum odbędzie się premiera jednej z najsłynniejszych sztuk Witkacego „Matka” w reżyserii Anny Augustynowicz.
   Agata Kulesza wcieli się w Janinę Węgorzewską, ślepnącą kobietę, która trawi czas na robieniu na drutach i wspomaga się różnymi substancjami… Próbuje też ułożyć sobie relacje z synem Leonem, domorosłym artystą i filozofem. Atmosfera gęstnieje, napięcie rośnie aż do trudnego do przewidzenia, acz nieuchronnego końca.
   “Matkę” wystawia w Ateneum Anna Augustynowicz, jedna z najciekawszych i najczęściej nagradzanych polskich reżyserek teatralnych, która od dawna marzyła o pracy z Agatą Kuleszą. Co wyniknie z ich spotkania? Szykuje się wielkie wydarzenie artystyczne. 
   W obsadzie: Agata Kulesza, Adam Cywka, Zofia Domalik, Ewa Telega, Janusz Łagodziński i Łukasz Lewandowski. Scenografię spektaklu opracował Marek Braun, kostiumy zaprojektował Tomasz Armada, a muzykę skomponował Jacek Wierzchowski. Za wideo-art i reżyserię światła odpowiada Wojciech Kapela. Projekt plakatu – Krzysztof Bieliński.
Fot. Aliaksandr Valodzin