Nasz teatr logo

"Lekkoduch" w Teatrze Ochoty

Premiera spektaklu "Lekkoduch" według powieści „Obłomow” Iwana Gonczarowa premierowo w Teatrze Ochoty już 13 kwietnia. Reżyseruje Igor Gorzkowski.
   Obłomow leży martwy, odziany w garnitur z bierności, ze wszystkich sił unika podjęcia decyzji i działań. Nie interesuje go ani praca, ani twórczość, ani miłość. Wokół jego ciała zaczyna tańczyć uwspółcześniony, odarty z dusznych kostiumów świat. W korowodzie intryg, ludzkiej chciwości, współuzależnienia, nader prostych tricków i znanych zakończeń swojego złotego środka szuka on, a raczej inni szukają w nim, poddają go nieustannej wiwisekcji, badaniu, metaforycznemu przyszpileniu do starej tablicy w klasie od biologii.
   “Lekkoduch” jest tak współczesny jak TO całe pokolenie. “Lekkoduch” jest o spokoju przy niewychodzeniu z pokoju. Spektakl staje się zatem nie tylko opowieścią o jednostce zatopionej w marazmie, ale także refleksją nad współczesnym ludzkim doświadczeniem, jego wyzwaniami i konsekwencjami.
   W obsadzie: Piotr Gadomski, Piotr Kulesza, Barbara Liberek, Aleksandra Tokarczyk i Maciej Walter. Kostiumy i scenografię zaprojektowała Magdalena Dąbrowska, zaś dramaturgię ruchu opracowała Iwona Pasińska. Zdjęcie do plakatu – Artur Wesołowski.