Nasz teatr logo

"Trik Patricka" w Teatrze Bogusławskiego w Kaliszu

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu zaprasza 13 kwietnia na premierę sztuki niemieckiego dramaturga Kristo Šagora "Trik Patricka" w reżyserii Katarzyny Hory.
   Patrick zawsze chciał mieć brata – co prawda starszego, ale młodszy też da radę. Kiedy przypadkiem podsłuchuje rozmowę rodziców o ciąży, początkowo wydaje się to spełnieniem marzeń, ale prędko okazuje się, że sprawy nie mają się zbyt kolorowo. Dzięki spotkaniu z drugim człowiekiem, zadawaniu odważnych pytań i szczerej rozmowie, Patrick zyskuje wiedzę oraz mądrość, która pozwala mu się lepiej przygotować do nowej roli, a także zrobić ogromny krok na ścieżce dojrzewania.
   „Trik Patricka” w niebanalny sposób porusza tematykę inności drugiego człowieka i jej oswajania – oraz tego, jak wielką pomocą może być… rozmowa. To również tekst o dorastaniu dla widzów w każdym wieku. To także niesamowite wyzwanie aktorskie. Żonglerka postaciami i konwencją jest tak szalona jak w komedii dell’arte i wymaga od wykonawców kapitalnej sprawności scenicznej.
   Na scenie wystąpią: Filip Kempiński i gościnnie Kamil Owczarek. Scenografię i kostiumy opracował Alex Aleksiejczuk, a muzykę napisała Katarzyna Bem.