Nasz teatr logo

"Tylko grzecznie" w Teatrze Muzycznym w Gdyni

Prapremiera “Tylko grzecznie” - mini musicalu przygodowego dla dzieci już w sobotę 13 kwietnia w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Reżyseruje Agnieszka Płoszajska według scenariusza Emila Płoszajskiego.
   Miłosława, czyli mała Miłka wie, że nie jest ładnie się złościć. Że należy być grzeczną i miłą. W końcu nosi imię po mamie, po babci i po mamie babci. Wszystkie miały na imię tak samo, bo takie imię najbardziej do nich pasowało. Babcia Miła była miła i mama, też Miła, miła była.
   Wszystkie Miłe szczycą się tym, że uczą się świetnie, potrafią dopasować do każdej sytuacji, panują nad sobą niezależnie od okoliczności. Są po prostu idealne, wzorowe. W końcu wiedzą, że złość piękności szkodzi.
   Dziewczynka chce być taka, jak one. Tak bardzo stara się, żeby wszyscy wokół byli z niej zadowoleni, tak mocno skupia się na tym, żeby spełnić oczekiwania innych, że pewnego dnia… znika. Trafia do niezwykłej krainy, gdzie czeka ją nie lada wyzwanie: aby wrócić do siebie musi rozwiązać wielką tajemnicę zaginionych dzieci. Czy jej się uda? Czy stanie się znów “widzialna”? I czego nauczy się po drodze?
   W zabawny, a czasem wzruszający sposób opowiada o tym, jak pozostać sobą, kiedy wydaje nam się, że powinniśmy “jacyś” być.
   Na scenie wystąpią: Sandra Brucheiser, Katarzyna Kurdej, Aleksandra Ludwikowska, Maja Gadzińska, Paweł Czajka i Krzysztof Kowalski. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Matylda Kotlińska, choreografię opracował Michał Cyran, a muzykę napisał Jan Stokłosa.