Nasz teatr logo

"Prime Time" w Teatrze Polskim w Warszawie

13 kwietnia premiera monodramu Sławomira Grzymkowskiego w Teatrze Polskim w Warszawie. Spektakl "Prime Time" na Scenie Kameralnej reżyseruje Anna Sroka-Hryń.
   „Prime time” to monodram inspirowany życiem korespondenta wojennego Waldemara Milewicza, który zginął w 2004 roku w Iraku. Nie jest to jednak spektakl biograficzny. To opowieść o rozprawie ze złem, człowieka, który bez wątpienia wiedział i widział dostatecznie dużo, by umieć każde zło rozpoznać i nazwać. I próbował to robić, aż do ostatniego dnia.
   Prime time to najlepszy czas antenowy, czas największej oglądalności, którym od lat rządzi zasada: im gorzej tym lepiej. Dobra wiadomość to zła wiadomość. I choć cenimy dziennikarzy, którzy próbują zło nie tylko pokazywać, ale także objaśniać i tłumaczyć jego przyczyny, to zbyt szybko powszednieją nam obrazy wojny, przemocy, okrucieństwa. Tak naprawdę nie zadajemy sobie trudu, by analizować zdarzenia. Beznamiętnie oglądamy ich skutki. I niczego nas to nie uczy.
   Milewicz chciał nas nauczyć, że na wojnie nie ma wygranych i przegranych, są tylko ofiary.
   Na scenie obok Sławomira Grzymkowskiego wystąpi grając muzykę na żywo Robert Siwak. Autorem sztuki jest Wiesława Sujkowska. Koncepcję scenografii i kostiumów opracowała Anna Sroka-Hryń, a wykonała je Julia Szeweluk. Światło reżyseruje Paulina Góral.