Nasz teatr logo

"Kolejność fal" we Wrocławskim Teatrze Współczesnym

Prapremiera "Kolejności fal" na podstawie sztuki Filipa Zawady w reżyserii i według scenariusza Darii Kopiec już w sobotę 13 kwietnia we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.          
   „Kolejność fal” to trzecia ze sztuk nagrodzonych w V Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU. Reżyserka przedstawienia, Daria Kopiec, mówi, że ten tekst jest swoistą partyturą, z której wyłania się opowieść o miłości, relacjach i budowaniu bliskości.
   Bohaterowie, kobieta i mężczyzna, konfrontują młodzieńcze wyobrażenia i oczekiwania z doświadczeniami wspólnego życia. Dialogi nakreślają krąg refleksji: co z czasem się dzieje z uczuciami? Czy miłość to przypadek, czy konieczność?
   Na scenie wystąpią: Zina Kerste, Dominika Probachta, Jolanta Solarz-Szwed, Rafał Cieluch, Tomasz Taranta, Maciej Tomaszewski i wykonująca muzykę na żywo Dominika Korzeniecka. Choreografię spektaklu przygotowała Aneta Jankowska, kostiumy zaprojektowała Pati Fitzet, a za projekcje multimedialne odpowiada Magdalena Parszewska. Plakat autorstwa Marzeny Waleńskiej.