Nasz teatr logo

'Hotel Chelsea" w Teatrze Jaracza w Olsztynie

Scena u Sewruka Teatru Jaracza w Olsztynie zaprasza 5 kwietnia na premierę „Hotelu Chelsea” w reżyserii i według scenariusza Jana Jelińskiego.
   „Hotel Chelsea” to najnowszy, trzeci w tym sezonie, spektakl dyplomowy uczniów trzeciego roku Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie. Akcja spektaklu rozgrywa się w słynnym nowojorskim Hotelu Chelsea. Ten wybudowany w 1886 roku obiekt, przez dziesięciolecia stanowił miejsce pobytu wielu wybitnych artystów i artystek. Przebywał tu m.in. Andy Warhol, Jane Fonda, Frida Kahlo, Patti Smith, Janis Joplin. Niektórzy z nich mieszkali w nim przez lata, inni znajdowali tam schronienie na krócej. Miejsce to stanowiło swoistą enklawę dla wielu osób będących w różnych stadiach swojej kariery. 
   Spektakl opowiada o losach ośmiu z nich. Twórcy, którzy starają się znaleźć wspólną płaszczyznę między życiorysami konkretnych postaci, a doświadczeniami osób aktorskich, dotykają tematów związanych m.in. z seksualnością, marzeniami oraz niepewnością wchodzenia w zawód.
   W obsadzie uczniowie Studium Aktorskiego: Karina Badura, Mariacristina Mallardo, Adam Piotrowski, Paulina Lubowiecka, Patryk Lewandowski, Aneta Krupa, Magdalena Jarek, Zuzanna Filipkowska. Kostiumy zaprojektowała Daria Krawczyk.