Nasz teatr logo

"Kogut w rosole" w Teatrze Cieszyńskim

Pochodzący ze Słowenii Samuel Jokic zainspirowany brytyjskim filmem „Goło i wesoło” napisał sztukę „Kogut w rosole”, którą 6 kwietnia zobaczymy premierowo na Scenie Polskiej Teatru Cieszyńskiego w reżyserii Andrzeja Sadowskiego.
   To opowieść o mężczyznach, którzy z dnia na dzień stają się bezrobotni, odsunięci na boczny tor, wydawałoby się, że nie są nikomu potrzebni. Postanawiają jednak zawalczyć o swoje miejsce w życiu i w tym celu zakładają... grupę striptizerów. Oczywiście realizacja pomysłu napotka na wiele przeszkód i trudności, ale równocześnie otworzy przed bohaterami nową szansę. Nowe wcielenia zmuszają bohaterów nie tylko do zdjęcia ubrań, ale też do obnażenia swoich kompleksów, lęków, słabości.
   „Kogut w rosole” to nie tylko komedia o zrzucaniu ciuchów, to także historia z lekkością i w żartobliwy sposób pokazująca ludzi, których troski i obawy dnia codziennego są nam bardzo bliskie. To opowieść o ludziach, których bardzo dobrze znamy, może nawet bardziej, niż byśmy tego chcieli. O ludziach takich jak ty i ja."  - mówi reżyser Samuel Jokic.
   Na scenie zobaczymy Bogdana Kokotka, Marcina Kaletę, Grzegorza Widerę, Karola Suszkę, Adama Milewskiego, Kamila Mularza i Jakuba Wyszomirskiego. Scenografie spektaklu opracował reżyser Andrzej Sadowski.