Nasz teatr logo

"Wieczne drzewo" w Teatrze Mostów

„Wieczne Drzewo” to tytuł najnowszej realizacji gorzowskiego Teatru Mostów. Prapremiera spektaklu według scenariusza i w reżyserii Konrada Pruszyńskiego już 6 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury „Zawarcie”. Twórcy określają przedstawienie mianem historycznej, bo pierwszej familijnej realizacji scenicznej Teatru Mostów. 
   - Rzeczywiście „Wieczne Drzewo” powstawało od początku z myślą o młodszych widzach – zapowiada Konrad Pruszyński. – Jak zawsze w naszych propozycjach scenicznych nie uciekamy od podejmowania ważnych tematów. Tym razem dotykamy kwestii ekologii, stosunku człowieka do natury, dlatego warto, by na ten spektakl wybierały się całe rodziny. Myślę, że wymiana myśli i spostrzeżeń między przedstawicielami różnych pokoleń może być dla naszych widzów i widzek ubogacająca.
   Twórcy zabierają swoich odbiorców w baśniowy świat zamieszkiwany przez żyjący w zgodzie z naturą lud Bufo. Pewnego dnia do tej hermetycznej społeczności trafia Obcy. Kim jest? Jak przedostał się przez bariery chroniące Bufo? Czy Pira, Kaspi i Guama wraz z resztą grupy muszą zacząć się obawiać Czarownic, zamieszkujących pobliską studnię?
   Najnowsza premiera Teatru Mostów to opowieść o stosunku człowieka do natury, kojącej sile drzew oraz otwarciu na to, co obce, nieoswojone i nieznane. Jaką rolę w historii Bufo i Czarownic odegra Nieznajomy? Czy gościnność i współpraca pozwoli Bufo rozwiązać konflikt? O tym przekonają się ci, którzy wkroczą w świat "Wiecznego Drzewa".
   W obsadzie: Kuba Zienkiewicz / Miłosz Wiśniewski, Klaudia Siewierska, Natalia Skubiszyńska, Konrad Pruszyński, Agata Iwaszko / Natalia Dębicka, Hanna Benowska, Helena Sługocka, Kornelia Perska / Marta Śloźnik, Karolina Woźniak-Nocoń i Barbara Czubieniak. Muzykę napisał Bartosz "Niedźwiedź" Matuszewski, a choreografię opracowała Agata Iwaszko. Autorem plakatu jest Maciej Zieliński.