Nasz teatr logo

"Poza zero, czyli jak pokochałem bombę" w Teatrze Barakah

W sobotę 6 kwietnia krakowski Teatr Barakah wystawi premierowo spektakl „Poza zero, czyli jak pokochałem bombę” w reżyserii Wery Makowskx.
   Zastanawiałeś się kiedyś, jak rodzą się teorie spiskowe? A może już wierzysz, że światem kierują jacyś tajemniczy oni? Tyrone Slothrop czuje się pionkiem w Ich grze. Stacjonujący w wykończonej wojną Europie amerykański żołnierz odkrywa, że jego erekcja w tajemniczy sposób połączona jest z niemiecką super bronią. Co kryje się za tym „zbiegiem okoliczności”? Czy Slothrop jest w stanie zmienić bieg historii?
   Spektakl inspirowany jest książką „Tęcza Grawitacji” Thomasa Pynchona oraz filmem „Dr Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę” Stanley’a Kubricka.
   Na scenie wystąpią: Michał Badeński, Michalina Jakubiak, Michał Kościuk, Paweł Kruszelnicki, Monika Kufel, Michał Nowicki i Wojciech Siwek. Scenariusz opracowali wspólnie reżyser Wera Makowskx i dramaturg Krzyś Zygucki. Scenografię stworzyła Kalina Gałecka, choreografię zaprojektowała Magdalena Kawecka, a kostiumy - Zofia Tomalska. Muzykę do spektaklu napisali Piotr Korzeniak i Paweł Stus.