Nasz teatr logo

"Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka" w Teatrze Guliwer

Teatr Guliwer zaprasza 6 kwietnia na prapremierę sztuki laureata Nagrody Nike Marcina Wichy na podstawie jego własnej ksiązki. "Niezwykłą historię Sebastiana Van Pirka" reżyseruje w autorskiej scenografii Marek Zákostelecky.
   Jak tu być wampirkiem bez kłów? Straszyć czy śmieszyć? I co powiedzą rodzice, gdy odkryją, że młody Sebastian woli dowcipkować, niż czaić się w ciemnościach? Że nie znosi wątróbki, a lubi rzodkiewki i sałatę?
   Poznajcie Sebastiana Van Pirka (z tych Van Pirków). Wampirka, który musi udowodnić całemu światu, że zasłużył na miano monstrum wprost z powieści grozy. Tak przynajmniej chciałaby jego rodzina. Jednak Sebastian ma inne zdanie. Czy znajdzie własne miejsce w świecie pełnym popłochu i przestrachu.
   „Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka” w adaptacji samego autora, to opowieść o samoakceptacji, do której czasem trzeba dojść długą i pokrętną drogą. Błyskotliwy, wampirzy humor łączy się tutaj z mądrą lekcją na temat przyglądania się sobie. Nawet jeśli w lustrze nie pojawiają się długo wyczekiwane kły.
       Na scenie wystąpią: Izabella Kurażyńska, Elżbieta Pejko, Izabela Zachowicz, Honorata Zajączkowska, Paweł Jaroszewicz, Damian Kamiński, Maciej Owczarzak, Adam Wnuczko i gościnnie Jakub Szlachetka.  Autorem piosenek i kompozycji muzycznych jest Martin Husovsky. Ruch sceniczny opracował Błażej Twarowski, a światła reżyseruje Damian Pawella