Nasz teatr logo

15. urodziny Teatru Kamienica

Teatr Kamienica świętuje swoje 15. urodziny w Międzynarodowy Dzień Teatru, 27 marca. W ramach jubileuszu zaplanowano koncert dedykowany pamięci twórcy teatru, a także oficjalną premierę książki „Emilian Kamiński. Reżyser marzeń” Patrycji Pawlik. 
   Kiedy Emilian Kamiński oczami wyobraźni dostrzegł swój wymarzony teatr wśród zalanych magazynów, nikt nie wierzył w powodzenie projektu.  Siłą marzeń, żarliwością i nadludzką pracą powołał swoją scenę do życia i sprawił, że od piętnastu lat jest to bijące serce kulturalnej Warszawy – czytamy w zapowiedzi wydarzenia. Dziś, gdy twórcy teatru nie ma już z nami, rodzina, przyjaciele i pracownicy dbają o to, aby pamięć o aktorze, reżyserze, dyrektorze, a przede wszystkim człowieku kochającym ludzi i życie, nie odeszła w zapomnienie. 
„- Drodzy widzowie, jesteśmy z wami już 15 lat! Teatr Kamienica bawi, wzrusza i daje siłę. Mój mąż usłyszał kiedyś od ks. Jerzego Popiełuszki, aby „służył ludziom”. Posłuchał tej rady, a nawet poszedł o krok dalej, „zaraził” tą ideą innych. Poszłam za nim i ja. Wspólnie zaczęliśmy „zapalać słońce” w ludzkich sercach za pośrednictwem spektakli granych na deskach Kamienicy oraz służyć ludziom poprzez działalność poza teatralną – bo Teatr Kamienica, to więcej niż teatr! Choć Emiliana nie ma już z nami, nadal jest dla mnie inspiracją do działania. Nauczył mnie, że nie ma rzeczy niemożliwych i mocno w to wierzę. A na 15. urodziny teatru życzę sobie oraz naszej wspaniałej publiczności, aby Kamienica grała i dawała radość przez kolejne 15 lat” – mówi Justyna Sieńczyłło, Dyrektor Teatru Kamienica.
   W dniu jubileuszu na scenie Teatru Kamienica wystąpią: Aldona Jankowska, Dominika Majewska, Katarzyna Pakosińska, Katarzyna Ptasińska, Justyna Sieńczyłło, Milena Suszyńska, Maciej Miecznikowski, Jan Jakub Należyty oraz Zbigniew Suszyński.
   Muzycznej opowieści, którą zaprezentują artyści, akompaniować będzie sam bohater. To za sprawą fragmentów ostatniej rozmowy będącej podstawą książki, która od tego dnia dostępna będzie w księgarniach w całej Polsce. Dodatkową atrakcją przygotowaną specjalnie na to wydarzenie, będzie wystawa fotografii autorstwa Czesława Czaplińskiego pt.: „Mistrz”.