Nasz teatr logo

"Chłopcy z Placu Broni" w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy

23 marca w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy odbędzie się premiera musicalu „Chłopcy z Placu Broni” na podstawie powieści Ferenca Molnara, w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, z muzyką Mariusza Obijalskiego.
   „Chłopcy z Placu Broni” to opowieść, która już od ponad stu lat zachwyca i wzrusza czytelników na całym świecie. Przejmująca historia na deskach Teatru Kameralnego w Bydgoszczy zamieni się w pełnowymiarowy musical. Adaptacją powieści Ferenca Molnara i reżyserią spektaklu zajmie się prawdopodobnie najważniejszy musicalowy twórca w kraju: Wojciech Kościelniak. Do jego najsłynniejszych realizacji należą m.in. „Hair”, „Lalka”, „Wiedźmin” i „Chłopi” w Teatrze Muzycznym w Gdyni, „Kombinat” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, a także najnowsza produkcja Teatru Capitol we Wrocławiu, czyli „A statek płynie”.
   Jak będzie wyglądać historia Nemeczka, Boki i Czerwonych Koszul w ujęciu Wojciecha Kościelniaka i aktorów Teatru Kameralnego w Bydgoszczy? Tego nie da się opisać. To trzeba zobaczyć.
   W obsadzie: Julia Witulska, Nikodem Bogdański, Judyta Wenda, Łukasz Przykłocki, Sylwia Rubczak, Zofia Gołaj, Katarzyna Kłaczek, Sara Lech, Joanna Pilska, Michał Rybak, Łukasz Lenart, Adrian Wiśniewski, Leszek Andrzej Czerwiński, Filip Łach, Katarzyna Chmara, Błażej Chorobiński, Jerzy Doliński i Witold Szulc. Scenografię i plakat zaprojektował Mariusz Napierała, kostiumy opracowała Martyna Kander, a choreografię - Mateusz Pietrzak. Światła reżyseruje Tadeusz Trylski.