Nasz teatr logo

"Jak wam się podoba" w Teatrze Ludowym w Krakowie

Krakowski Teatr Ludowy wziął się za bary z najsłynniejszą komedią Szekspira. Spektakl "Jak wam się podoba" w reżyserii Maćko Prusaka w sobotę 23 marca.
    „Gdyby motyle były stadne, można by porównać „Jak wam się podoba” do roju motyli trzepoczących skrzydłami” – tak o sztuce Szekspira pisał Max Beerbohm, angielski pisarz, krytyk teatralny. To porównanie w pełni oddaje ducha spektaklu w reżyserii Maćko Prusaka.
   Na scenie roi się od barw, tańca i nieustannego ruchu. Las Ardeński staje się przestrzenią szalonego musicalu, pełnego zwrotów akcji, chochlików i namiętności, które napędzają głównych bohaterów. Magia tego miejsca prowadzi do sytuacji często nieprzewidywalnych, nierzadko komicznych, czasem ocierających się o tragizm. Bohaterowie wikłają się w emocjonalne węzły, dając upust skrywanym żądzom. Pomyłka goni pomyłkę, a wszystko w rytmie pulsującej natury, w scenerii arkadii, która zagrzewa do coraz śmielszych tańców i donioślejszych śpiewów.
   W obsadzie: Maria Bijak, Marek Bula, Maria Chojnacka, Patrycja Durska, Wojciech Kałuża, Weronika Kowalska, Katarzyna Koziorz, Małgorzata Krzysica, Roksana Lewak, Krzysztof Górecki, Jan Nosal, Wojciech Lato, Maciej Namysło, Jagoda Pietruszkówna, Karol Polak, Robert Ratuszny, Marta Stalmierska i Jacek Wojciechowski. Adaptację tekstu, dramaturgię i teksty piosenek przygotowała Marta Giergielewicz. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Marta Śniosek-Masacz, a muzykę skomponował Bartłomiej Woźniak.