Nasz teatr logo

"Pałac" w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze

Najnowsza premiera Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze już 23 marca. Na teatralnych deskach spektakl "Pałac" w reżyserii Roberta Kuraśa, na podstawie powieści Wiesława Myśliwskiego.
   Proszę sobie wyobrazić miejsce, w którym ukryte myśli, tęsknoty, podniety, pragnienia mogą znaleźć swój upust, a wyobraźnia nie zna granic. W takim miejscu mnogość i potencjał nas samych stają się nieskończone, a my stajemy się zdolni do wszystkiego. Tym miejscem jest „Pałac” dla naszego bohatera.
   Bohater opowieści - pasterz Jakub pragnie wyrwać się z tej wielkiej zbiorowości, jaka w nim drzemie, która go więzi. Chodząc po pałacu, szuka swojego prawdziwego ja. Pałac staje się symbolem jego człowieczeństwa. Błądząc w swej pamięci i niepamięci pragnie odnaleźć siebie. Jak sam powiada: „...muszę się dograć do tego, co jest we mnie, co się wylewa już. Do tej muzyki, tej wzniosłej, tej tylko mojej...”
   Co stanie się z Jakubem po przekroczeniu progu pałacu? Jaką cenę płaci się za poznanie tajemnicy w sobie? Czy jesteśmy w stanie znieść to, co jest w nas samych? Czy to jest nasz koniec, czy nasz początek?...
   Na scenie zobaczymy Magdę Kuraś, Roberta Kurasia i Macieja Świniarskiego. Scenografię i kostiumy zaprojektował Adam Królikowski, a za opracowanie muzyczne odpowiada Damian-neogenn-Lindner.