Nasz teatr logo

"Krawiec Pan Niteczka" w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze

Zdrojowy Teatru Animacji im. Bogdana Nauki w Jeleniej Górze-Cieplicach zaprasza najmłodszych widzów 23 marca na premierę spektaklu „Krawiec Pan Niteczka” opartego na klasycznym opowiadaniu Kornela Makuszyńskiego w adaptacji, reżyserii i z muzyką Waldemara Wolańskiego.
   Dzielny Krawiec Niteczka wyrusza z rodzinnego miasteczka Tajdarajda, w pełną przygód wędrówkę, aby zgodnie z przepowiednią cygańskiej wróżki zostać królem. Po wielu perypetiach dociera do Pacanowa. W mieście po śmierci władcy nieustannie pada deszcz i jego mieszkańcom niechybnie grozi potop. Przybysz ratuje miasteczko z opresji, zaszywając jak to krawiec dziurę w niebie. Wtem… przestaje padać, wychodzi słońce, a w nagrodę Krawiec otrzymuje rękę Królewny i zostaje Królem.
   Niezwykle wesołe, pogodne i rozśpiewane przedstawienie stworzone zostało z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Spektakl pokazuje, w jaki sposób można stworzyć teatr z przedmiotów i rzeczy, z którymi mamy do czynienia na co dzień: buty, żelazko, kubek, nożyczki etc. Dzieci mają bogatą wyobraźnię, a my dajemy szansę do jej rozwoju. Doświadczymy „teatru w teatrze” włączając dziecięcą widownię do magicznego świata spektaklu, w którym aktorzy pokażą jak szyją bajki jako pracownicy zakładu krawieckiego. Spektakl oparty na klasycznym opowiadaniu Kornela Makuszyńskiego wzbogacony interakcją z odbiorcami sztuki z nutką improwizacji.
   Na scenie wystąpią: Radosław Biniek, Diana Jonkisz, Dorota Fluder-Głowacka, Dorota Korczycka-Bąblińska, Sylwester Kuper i Sławomir Mozolewski. Autorem scenografii jest Joanna Hrk, choreografię opracowała Joanna Wolańska.