Nasz teatr logo

"Łatwo nie będzie" w Teatrze Norwida w Jeleniej Górze

W jeleniogórskim Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida na 23 marca zaplanowano premierę spektaklu „Łatwo nie będzie” autorstwa Jean–Claude'a Islerta w reżyserii Wojciecha Dąbrowskiego.
   Sztuka Islerta w przekładzie Witolda Stefaniaka to francuska komedia o miłości, pozorach, szukaniu szczęścia na przekór konwenansom i tolerancji dla własnych wybryków. Komedia pomyłek nawiązuje do najlepszych tradycji gatunku, opisuje poszukiwanie szczęścia oraz miłości bez względu na wiek i status społeczny.
   Pan profesor Eduardo (były mąż), wybitny matematyk, okazuje się być znacznie starszy od swojej ukochanej Sarah, która z determinacją dąży do ślubu. Z kolei pani profesor Marion (była żona) także nie zgadza się z metrykalnym wiekiem swojego partnera. No i trzecia para – młoda córka profesora Julia i starszy Marco, niby elektryk – ma identyczny „wiekowy” problemem. Akcja rozwija się dynamicznie, gdy postacie starają się rozwikłać skomplikowane węzły życiowe. Choć zadanie nie jest łatwe, paradoksalnie im trudniej dla bohaterów, tym radośniej dla widzów.
   W obsadzie: Maria Adamska, Katarzyna Baran, Iwona Lach, Jacek Grondowy i Piotr Konieczyński. Scenografię stworzył Wojciech Stefaniak, kostiumy zaprojektował Wojciech Dąbrowski, a za opracowanie muzyczne odpowiada Bartosz Pernal.