Nasz teatr logo

"Gnój" w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Powieść Wojciecha Kuczoka "Gnój" w adaptacji i reżyserii Kornela Sadowskiego zagości premierowo  23 marca w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu.
   „GNÓJ” to historia o kształtowaniu się domu. Poniemieckiego domu. Wchłoniętego i przejętego przez Polskę wraz z jego mieszkańcami.
   To opowieść o tym, jak autochtoni radzili sobie z falą przyjezdnych, z obcymi, z intruzami. Jak ich nazwiska – obco, a jednocześnie śmiesznie – rozbrzmiewały w miejscach, a wszystko w nadziei na nowe, bogate życie. To miejsce to Polska, będąca wówczas tylko nazwą własną (trochę pustą/ wydmuszką), a która wkrótce stała się ich ojczyzną. Miejsce zapożyczone, miejsce na nowy dom, jednak nie do końca takie, o jakim marzyli.  
  Spektakl porusza temat międzypokoleniowego przenoszenia traum, a także tego, jak pewne przeżyte wydarzenia zostają w nas na zawsze. „GNÓJ” to opowieść o zachowaniach wpisanych w nasze DNA, a z których obecności nie zdajemy sobie sprawy. Spektakl zrealizowany jako praca dyplomowa Miłosza Sadowskiego (studenta Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Filia we Wrocławiu) w ramach przedmiotu „małe formy teatralne” pod opieką pedagogiczną dr Anny Guzik. 
   Na scenie zobaczymy Miłosza Sadowskiego, który przygotował scenografię, lalki i kostiumy. Muzykę  napisał Maciej Dziaczko.