Nasz teatr logo

"Lalka" w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zaprasza 23 marca na premierę spektaklu „Lalka” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego.
   „Lalka” Bolesława Prusa to dzieło należące do najważniejszych w historii polskiej literatury. Tylko czy książka napisana w XIX wieku może dziś przemówić do nas w atrakcyjny sposób? I czy wciąż ma nam coś ważnego do opowiedzenia? Nie mamy żadnych wątpliwości, że tak!
   Chcemy postawić kilka odwiecznych pytań: o miłość, zdradę, sumienie, życiowy sukces i jego cenę.  Jak bardzo uczucia potrafią zniekształcić nasz obraz rzeczywistości? Jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić dla uznania „elit”? Ile upokorzeń jesteśmy skłonni wybaczyć, aby osiągnąć cel? I czym jest dobro? I czynienie dobra?
   Twórcy zapraszają do teatralnego świata, który chcą opowiedzieć zmysłowym i emocjonalnym językiem musicalu – w spektaklu opartym na libretcie Wojciecha Kościelniaka, z tekstami piosenek Rafała Dziwisza, z zachwycającą muzyką Piotra Dziubka i porywającą choreografią Jarosława Stańka.
   W magicznym IMAGINARIUM może się spełnić każde marzenie. Tu nawet prosty kupiec może stać się arystokratą i poślubić księżniczkę. Pytanie, ile będzie musiał za to zapłacić...
   W obsadzie: Aleksandra Ożóg, Aniela Kowalska, Kaja Kozłowska-Żygadło, Justyna Król, Mariola Łabno-Flaumenhaft, Dagny Mikoś, Magdalena Kozikowska-Pieńko, Paulina Sobiś, Robert Chodur, Michał Chołka, Sławomir Gaudyn, Jakub Gąsior, Józef Hamkało, Karol Kadłubiec, Marek Kępiński, Mateusz Marczydło, Adam Mężyk, Mieczysław Napieraj, Stanisław Twaróg i Robert Żurek. Scenografię spektaklu opracował Marcin Chlanda, a kostiumy i światła zaprojektowała Katarzyna Łuszczyk.