Nasz teatr logo

"Makbet" w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie

Szekspirowski „Makbet" w reżyserii Pawła Palcata uświetni premierą 23 marca 70-lecie Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. W roli tytułowej wystąpi gościnnie Michał Kosela.
   Jak to się dzieje, że drapieżca staje się ofiarą? Może koszalińska realizacja „Makbeta” powinna mieć podtytuł „Polowanie”? Wystawiając klasyczny tekst Williama Szekspira (w znakomitym, nowym tłumaczeniu Piotra Kamińskiego) zastanawiamy się, które zachowania są zgodne z naturą człowieka, a które wyrastają z jego chorej ambicji. Badamy granicę między prawem naturalnym a czystym złem, które rodzi się z jej przekroczenia. Zapraszamy Państwa do namysłu nad losem, naturą człowieka i jego miejscem w świecie pozaludzkim.
   Na scenie wystąpia: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Adrianna Jendroszek, Beata Niedziela, Katarzyna Ulicka-Pyda, Karol Czarnowicz, Piotr Krótki, Wojciech Rogowski, Jacek Zdrojewski i gościnnie Michał Kosela. Scenografię, kostiumy i światło zaprojektował Paweł Walicki. Ruch sceniczny opracowała Ewelina Ciszewska, muzykę napisał Maciej Zakrzewski, a za projekcje wideo odpowiada Bartosz Bulanda. Plakat autorstwa Mariusza Króla.