Nasz teatr logo

"Siedem historii okrutnych" w Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21

Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 zaprasza na spektakl „Siedem historii okrutnych” w reżyserii Justyny Wielgus i dramaturgii Justyny Lipko-Koniecznej, którego premiera odbędzie się 22 marca w City Hall Productions.
   „Siedem historii okrutnych” to spektakl o relacjach ludzko-zwierzęcych, w których zwierzęta stają się równorzędnymi bohaterami opowieści. W tym przedstawieniu średniowieczny moralitet spotyka się z kinem moralnego niepokoju, dzieci kwiaty celebrują wolność i dokonują eksperymentów na nieludzkich istotach, Goya spotyka się z Pigassem i w nowy sposób patrzy na swoje obrazy wykorzystujące wizerunki zwierząt, Święty Guinefort – pies rasy wyżeł czczony od XIII wieku w okolicach francuskiej miejscowości Villars-les-Dombes spotyka się z Georgem Bernardem Show – autorem Pigmaliona, by podyskutować o eugenicznych poglądach pisarza, w tym spektaklu krowy dokonują aktów odwagi i przekraczają granice. Wszystkie te historie łączy w jedno ikona kina, nazywana filmowym zwierzakiem, obrończyni zwierząt wspaniała Brigitte Bardot.
   Spektakl powstał z inspiracji książką Sunaury Taylor „Bydlęce brzemię. Wyzwolenie ludzi z niepełnosprawnością i zwierząt”.
   Na scenie wystąpią: Teresa Foks, Daniel Kotowski, Daniel Krajewski, Maja Kowalczyk, Ania Nowak, Kamil Studnicki, Aleksandra Skotarek, Piotr Sakowski i Hela Urbańska. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Wisłomira Nicieja, a muzykę skomponowała Zoi Michailova. Wideo reżyseruje Wojtek Kaniewski, zaś światła - Sebastian Klim.