Nasz teatr logo

"Dwanaście godzin z życia kobiety" w Teatrze Rozrywki

Chorzowski Teatr Rozrywki zaprasza 22 marca na prapremierę spektaklu muzycznego „Dwanaście godzin z życia kobiety” w reżyserii Marka Rachonia powstałego na kanwie piosenek ikony polskiej piosenki - Haliny Kunickiej.
   To muzyczna opowieść o współczesnej damie, o kobiecości na różnych etapach życia. Inspiracją do powstania spektaklu była płyta Haliny Kunickiej pod tym samym tytułem. Kultowy album miał swoją reedycję w 2018 roku, a ponadczasowe teksty Wojciecha Młynarskiego wciąż potrafią bawić, dotykać, a przede wszystkim opowiadać o współczesnej kobiecie – bohaterce naszego spektaklu.
   Spektakl opowiada historię Anny - kiedyś sławnej, lubianej piosenkarki. Dziś opuszczona i zapomniana, w swej rozpaczy i samotności przywołuje duchy wspomnień, swoje JA sprzed lat. Chce im się przyjrzeć, rozliczyć je ze wszystkiego, do czego doprowadziły. Nic już nie może zmienić, a gdyby mogła to czy znalazłaby na tyle odwagi?
   Na scenie wystąpią: Maria Meyer, Izabella Malik, Beata Wojtan i Sebastian Chwastecki. Tekst spektaklu napisała Katarzyna Błaszczyńska, a muzykę Jerzego Derfla wykona zespół pod kierownictwem Remigiusza Bonka. Scenografię i kostiumy zaprojektowały Iga Płachta i Aneta Marszałek, choreografię opracowała Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, a za światła odpowiada Marek Mroczkowski.