Nasz teatr logo

"Apetyt na czereśnie" w Teatrze Imka

Minimusical oparty na tekście Agnieszki Osieckiej „Apetyt na czereśnie” będzie miał swą warszawską premierę 9 lutego w Teatrze Imka. Muzykę skomponował Maciej Małecki, a adaptacji tekstu dokonała Anna Seniuk. Na scenie zobaczymy Marię Niklińską, Rafała Olbrychskiego oraz pianistkę Lenę Ledoff.
   Ona i On. Siedzą na peronie dworca kolejowego. Zaraz pociągi odjadą i powiozą ich w dwie różne strony. Ona wraca z rozprawy rozwodowej, on też rozpoczyna nowy rozdział w życiu. Ten poprzedni obojgu nie udał się. Wspominają, dyskutują, kłócą się. Chcą zrozumieć, dlaczego znaleźli się na tym peronie. Rozmawiają, rozmawiają, rozmawiają... Urok i sedno minimusicalu „Apetyt na czereśnie” tkwi właśnie w ich rozmowie, którą wymyśliła mistrzyni słowa Agnieszka Osiecka – poetka, która na relacjach damsko-męskich znała się jak nikt inny. Atutem przedstawienia są piosenki, które przenoszą ich rozmowę w zupełnie inny wymiar dostępny tylko dzięki tej autorce. 
   Opiekę reżyserską nad spektaklem objął Przemysław Dąbrowski, konsultacji scenograficznych udzieliła Tatiana Kwiatkowska, zaś kostiumy opracowała Wiganna Papina.
Fot. Paweł Wodzyński/East News