Nasz teatr logo

"Trojanki" w Teatrze AST we Wrocławiu

Kolejny spektakl dyplomowy, tym razem studentów i studentek Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych, filii we Wrocławiu już w piątek 9 lutego. Przedstawienie „Trojanki” na podstawie „Trojanek” Eurypidesa w tłumaczeniu Jerzego Łanowskiego i „Trojanek” Jeana Paula Sartre’a wg Eurypidesa w tłumaczeniu Jerzego Lisowskiego oraz „Heleny” Eurypidesa w tłumaczeniu Roberta Chodkowskiego reżyseruje Konrad Dworakowski.
   Troja upadła. W niewoli Greków pozostały tylko kobiety. Opłakujące poległych obrońców miasta, mierzą się z pierwszym dniem po wojnie złorzecząc oprawcom, bogom i losowi. Ale wojna trwa, wojna jest wieczna. Nie ma w niej zwycięzców, nikogo nie czyni szczęśliwym. Głos oddany trojańskim kobietom jest jedynym aktem sprawiedliwości jaki możemy uczynić. Na gruzach zburzonego teatru słyszymy lament, który niechby był tylko teatrem.
   W obsadzie: Zofia Bąk, Daria Bogdan, Katarzyna Fornal, Patrycja Franczak, Anastazja Kowalska, Magdalena Wawrzyniak, Katarzyna Wuczko, Wojciech Oset, Jan Stasiczak i Mateusz Zilbert. Scenografię i kostiumy zaprojektował reżyser Konrad Dworakowski, muzykę skomponował Piotr Klimek, a konsultacji choreograficznych udzieliła Ulyana Zaruba.