Nasz teatr logo

"Tajemniczy ogród" w Teatrze Horzycy w Toruniu

Sławomir Narloch po owacyjnie przyjętej „Alicji Krainy Czarów” w Teatrze Narodowym reżyseruje tym razem w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. 3 lutego premiera spektaklu „Tajemniczy ogród” na podstawie powieści Frances Hodgson Burnett.
   Mary, nazywana kapryśnicą, musiała przenieść się z Indii do angielskiej posiadłości swojego wuja i nie jest zadowolona z tej zmiany. Szybko jednak zawiera przyjaźnie – z ludźmi i zwierzętami, a jej uwagę skupia tajemniczy ogród zamknięty za wysokim murem.
   „Tajemniczy ogród” to opowieść o przyjaźni, odwadze i mocy przyrody. Czas spędzony na wrzosowisku i w ogrodzie pozwala młodym bohaterom odkryć w sobie siłę i cieszyć się dzieciństwem. 
Spektakl zaprasza małych i dużych widzów do świata, w którym to, co zwierzęce, przenika się z tym, co ludzkie, a to, co magiczne, stanie się zupełnie prawdziwe. Duża Scena za sprawą Martyny Kander zmieni się w ogromne wrzosowisko, zaś autorskim piosenkom Sławomira Narlocha towarzyszyć będzie muzyka Jakuba Gawlika wykonywana na żywo pod kierownictwem Igora Nowickiego. Bajeczne kostiumy zaprojektowała Anna Adamek, a światłem czarować będzie Karolina Gębska.
   W obsadzie Małgorzata Abramowicz, Ada Dec, Michał Darewski, Jarosław Felczykowski, Maria Kierzkowska, Paweł Kowalski, Anna Magalska, Maciej Raniszewski, Matylda Podfilipska, Joanna Rozkosz, Julia Szczepańska, Igor Tajchman, Jolanta Teska, Arkadiusz Walesiak, Agnieszka Wawrzkiewicz i gościnnie Mikołaj Śliwa.