Nasz teatr logo

"Zaproszenie" w Teatrze Łaźnia Nowa

„Porzućcie przyzwyczajenia i oczekiwania. Otwórzcie się na niespodziewane" - zapowiada swoją pierwszą w tym roku premierę Teatr Łaźnia Nowa, zapraszając na "Zaproszenie" Anny Karasińskiej. Premierowy spektakl 2 lutego.
   Po raz kolejny na scenie Łaźni Nowej staną osoby niezwiązane zawodowo z teatrem. Tym razem do swojego przedstawienia zaprosiła ich Anna Karasińska, laureatka nagrody Grand Prix 15. edycji Boskiej Komedii za spektakl „Łatwe rzeczy”. Reżyserka jest dziś jedną z najważniejszych polskich artystek pracujących w obszarze sztuk performatywnych.
  "Dzięki temu sceniczne spotkanie z drugim człowiekiem zyskuje zaskakującą świeżość, odbywając się z pominięciem teatralnej konwencji" - wyjaśniają twórcy.
  Anna Karasińska realizując swoje spektakle przyjeżdża do nowego miasta, w którym spędza dwa - trzy miesiące, by zrealizować swój teatralny projekt. Przygotowując się do wyreżyserowania "Zaproszenia" artystka spędziła kilka miesięcy w Nowej Hucie. – Swoją pracę w Nowej Hucie rozpoczęłam na początku lata. Pora roku zwróciła moją uwagę na wybujałą, niekontrolowaną przyrodę, przerastającą dominujący układ architektonicznych sekwencji i powtórzeń. Miałam wrażenie bycia w miejscu wyjętym spod upływu czasu, nie przynależącym do żadnej z epok. Na poziomie ludzkim uderzyło mnie niezwykle przyjazne nastawienie i uprzejmość mieszkańców a także panujący tutaj gdzieś podskórnie smutek. A może jakieś inne ciche, ciężkie uczucie…
   W obsadzie: Kiryllos Aleksandrov, Sara Goworowska, Anna Grąbczewska i Amelia Śliwa. Scenografię i kostiumy zaprojektował Michał Dobrucki, zaś światło reżyseruje Klaudyna Schubert. Identyfikacja graficzna autorstwa Zbigniewa Prokopa.