Nasz teatr logo

"Puste miejsca" w Teatrze Wybrzeże

Na pytanie, jak sobie poradzić ze stratą, próbuje odpowiedzieć w Teatrze Wybrzeże Lena Frankiewicz, która po „Nieczułości” znów traktuje teatr, jako terytorium do przerabiania trudnych, niewygodnych tematów. Jej nowy spektakl „Puste miejsca” na scenie Stara Apteka w piątek 2 lutego.
   Julia i Paul spodziewają się dziecka. Jednak od samego początku ciąża nie przebiega prawidłowo. W wyniku kolejnych komplikacji bohaterka zmuszona jest stanąć przed decyzją, która odciska trwały ślad na jej psychice. Julia, wciąż rozpamiętując przeszłość przestaje odczuwać teraźniejszość. Jest jednak ktoś, kto używając narzędzi z pogranicza teatru i terapii podejmie próbę uzdrowienia kobiety.
   Współczesna katalońska sztuka Claudii Cedo opowiada o wychodzeniu z poczucia bezsensu, a także o zgodzie na stratę, która wypierana może spowodować utknięcie w przeszłości, a oswojona i zintegrowana pozwala na wyjście z pustych miejsc ku życiu we wszystkich jego barwach i przejawach.
   Na scenie zobaczymy Dorotę Androsz, Piotra Biedronia, Katarzynę Dałek, Sylwię Górę, Krzysztofa Matuszewskiego i Marzenę Nieczuję-Urbanską. Scenografię spektaklu i światło przygotowała Agata Skwarczyńska, kostiumy zaprojektowała Alicja Kamaj, a nad choreografią czuwa Anna Steller. Muzykę napisał Miłosz Pękala, projekcje wideo stworzył  Mateusz Zieliński, a projekt plakatu opracowała Natalia Kabanow.