Nasz teatr logo

"Kolejny wieczór kawalerski, czyli na gorącym uczynku" w Scenie Relax

Farsa Robina Hawdona „Kolejny wieczór kawalerski, czyli na gorącym uczynku” zagości premierowo na Scenie Relax już 2 lutego. Reżyseruje Maciej Kowalewski, a producentem spektaklu jest Prismedia.
   Spektakl opowiada historię dwóch przyjaciół, prawników – Daniela i Jeremiego, którzy pod pretekstem prowadzenia biznesu wynajmują apartament w eleganckiej dzielnicy Londynu. W rzeczywistości jest to idealne miejsce na schadzki z kochankami. Błąd w kalendarzu daje początek spektakularnemu wirowi wydarzeń, który wciąga bohaterów i publiczność z prędkością pędzącego geparda. 
   Daniel i Jeremy spotykają się w apartamencie, a każdy z nich próbuje ukryć przed drugim swoją kochankę. Sytuacja komplikuje się, kiedy przybywają kolejne panie. Dwóch mężczyzn i cztery kobiety. Zgodnie z zasadą ratuj się, kto może i jak może, wszyscy zaczynają prowadzić podwójną, a nawet potrójną grę… Kto jest kim i z kim? Komizm sytuacyjny i językowy podważa koncepcję monogamii.
    „Robin Hawdon jest królem farsy. Mimo zmieniających się społecznych i obyczajowych ról, układ miłosnych zawirowań między dwojgiem ludzi pozostaje wciąż najbardziej uniwersalną szkołą życia, byśmy mogli się pośmiać nad naszymi słabościami i dowiedzieć się nowych rzeczy o naturze związków. W mojej interpretacji sztuki Hawdona „Wieczór kawalerski, czyli na gorącym uczynku” postanowiłem, wychodząc naprzeciw duchowi czasu, wprowadzić osobę niebinarną. W interpretacji Michała Piróga i Pawła Koślika niebinarna Cindy bawi, ale przede wszystkim pozwala nam pogłębić wiedzę o radzeniu sobie z uczuciami w coraz bardziej komplikującej się współczesności. - mówi reżyser.”
   W dniu premiery na scenie wystąpią: Rafał Mohr, Paweł Koślik, Ewa Gawryluk, Małgorzata Lewińska, Dominika Gwit-Dunaszewska i Michał Piróg. W dublerze grają Krzysztof Wieszczek, Sebastian Cybulski, Monika Mariotti, Anna Gzyra, Karolina Michalik oraz Jakub Sokołowski. Scenografię przygotował Witold Stefaniak, a kostiumy zaprojektowali Michał Piróg i Joanna Ciesielska.