Nasz teatr logo

"Nasze czasy" w Teatrze Dramatycznym w Warszawie

Mała Scena Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka w Warszawie wystawia premierowo 1 lutego spektakl „Nasze czasy” w reżyserii laureatki Paszportu Polityki Weroniki Szczawińskiej.
   Płynie, leci, mija, zwalnia, przyspiesza, pędzi. Ktoś ma mnóstwo, komuś brakuje. Można się z nim ścigać, można go przeliczać, marnować, dobrze wykorzystywać - ale i tak każdemu równo odmierza etapy życia i drogę ku śmierci. Można go też spędzić w teatrze. Na spektaklu - o czasie.
   Przekrojowa obsada (w niej aktorki i aktorzy młodzi, trochę starsi, i jeszcze trochę starsi…) w osobistej, scenicznej podróży do wnętrza klepsydry - opowieści o tym, jak różnie doświadczamy swojego wieku i o tym, jak subiektywnie i indywidualnie doświadczamy czasu. Opowieści o sprawie bardzo ludzkiej, zwykłej i prostej, a zarazem kosmicznie skomplikowanej i ostatecznej: płynącym czasie. O świadomości czasu, o obsesjach, lękach i radościach związanych z czasem. Ale i o tym, żeby chwytać realność czasu tu i teraz. Bo teatr to przecież także przestrzeń, w której aktorzy i widzowie decydują się dzielić ze sobą czas.
   Na scenie wystąpią Małgorzata Niemirska, Waldemar Barwiński, Anna Szymańczyk, Helena Urbańska i gościnnie Piotr Wawer Jr, który wraz z reżyserką przygotował scenariusz spektaklu. Za scenografię i kostiumy odpowiada Karol Radziszewski, ruch sceniczny i jego dramaturgię przygotowała Agata Maszkiewicz, zaś działania z oddechem zaprojektowała Dobrawa Borkała. Autorka haftu - Monika Drożyńska.