Nasz teatr logo

"Misja Sowy" w Teatrze Komedia

Przyjaźnie zaadaptowana Mała Scena Teatru Komedia otwiera się na najmłodszych widzów. W niedzielę 28 stycznia premiera „Misji Sowy” w reżyserii Anety Groszyńskiej i Michała Sufina. Spektakl powstał na podstawie książki Tomasza Stawiszyńskiego "Misja Sowy. Tosia, Franek i sekrety filozofii".
   Tosia i Franek gubią się w wielkim centrum handlowym. Rodzeństwo wyrusza na poszukiwanie rodziców, a ich misji towarzyszy przenikliwa Sowa i jej rezolutny kompan – zakochany w książkach pies Berti. Co ich czeka? Tosia i Franek wraz z towarzyszami wypłyną na ocean marzeń skradzionych przez wielkiego Tabletona, w świat opisany przez najpopularniejszego polskiego miłośnika wiedzy, Tomasza Stawiszyńskiego.
   Przygodowa fabuła – połączona z elementami improwizacji i odkrywaniem zagmatwanego krajobrazu cyfrowych demonów oraz książkowych bohaterów – jest przewodnikiem dla najmłodszych po kosmosie książek i zakamarkach filozofii, która potrafi pomóc uporządkować świat wokół nas, zachęcać do obserwacji i zadawania pytań.
   W obsadzie: Małgorzata Mikołajczak, Ewelina Zawada, Wojciech Wereśniak i Grzegorz Woś. Adaptację tekstu i słowa piosenek opracował Michał Sufin, scenografię, kostiumy i światła przygotował zaś Michał Korchowiec. Muzykę napisał Radek Łukasiewicz, a ilustracje do projekcji zrobiła Zosia Sufin.