Nasz teatr logo

"Powrót Odysa" w Teatrze Nowym w Poznaniu

Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu zaprasza 8 grudnia na premierę sztuki Stanisława Wyspiańskiego „Powrót Odysa” w reżyserii Michała Telegi.
   Kim dziś jest grecki bohater spod Troi? Czy odarty przez Wyspiańskiego z mitu herosa Odyseusz to zwierciadło lęków, frustracji i tragedii współczesnego człowieka? Jaki stosunek do „obcych” ma nasze społeczeństwo? Wyspiański nie udziela jednoznacznych odpowiedzi. W zamian oferuje nam dramat rodzinny, w którym ojciec, po latach spędzonych na wojnie, powraca do domu, by dokonać ostatniej konfrontacji z dorastającym synem Telemachem i żoną Penelopą, zmieniając diametralnie ich życia. Gdzie mit spotyka się z rzeczywistością? Zapraszamy na spektakl o kryzysie tożsamości, którego podtytuł mógłby brzmieć: „Gdyby Polak w Polsce był obcym”.
   W spektaklu wystąpią: Dorota Abbe, Marta Herman, Sebastian Grek, Michał Kocurek, Adam Machalica, Andrzej Niemyt, Dariusz Pieróg, Łukasz Schmidt oraz gościnnie Piotr Korzeniak/Przemysław „Śledziuha” Śledź (gitara). Scenografię, kostiumy i światła opracował Krystian Szymczak. Muzykę napisał Piotr Korzeniak, a choreografię stworzył Dawid Tas.