Nasz teatr logo

"Don't Give Up" w Teatrze Rampa

W Klubie tragediowym stołecznego Teatru Rampa 8 grudnia premiera monodramu muzycznego Anny Mierzwy, którego tytuł nawiązuje do twórczości Kate Bush. 
   „Don’t Give Up” w reżyserii Agaty Brajczewskiej i Heleny Radzikowskiej to słodko-gorzki spektakl utrzymany w konwencji komediowo-dramatycznej, w którym aktorka wciela się w rolę świętującej swe urodziny Kasi. Dzieciństwo Kasi przypadło na przełom lat 80. i 90. Pewnego wieczoru zobaczyła ona w telewizji teledysk do piosenki „Wuthering Heights”, o jakości z jaką nigdy wcześniej się nie spotkała. I te dźwięki, ten uwalniający taniec, ta historia z Kasią zostały, a Kasia została marzycielką. Dziś jest już dorosłą kobietą i na marzenia nie ma czasu, bo wciela się w wiele ról, z których, jak większość przedstawicielek swojego pokolenia, stara się wywiązać perfekcyjnie – córka,  żona, matka, dla jednych podwładna, dla innych szefowa, przyjaciółka, sąsiadka. Trudno  znaleźć w tym natłoku samą siebie.
   Anna Mierzwa, wcielając się w rolę świętującej swe urodziny Kasi, w jeden wieczór opowie widzom o miejscu w życiu, w którym większość z nas była, jest lub będzie, a które jest świetnym początkiem nowego rozdziału. Spektakl będzie ucztą dla fanów twórczości Kate Bush, bowiem pojawią się w nim najbardziej znane piosenki wokalistki.
   Tekst i dramaturgię przedstawienia opracowała Agata Brajczewska, aranżacje muzyczne przygotował Stanisław Pawlak, zaś choreografię – Krystyna Lama Szydłowska. Skromną scenografię i oldskulowe kostiumy zaprojektował Robert Woźniak, a multimedia stworzyła Ola Knedler.