Nasz teatr logo

"Kompleks Portnoya" Teatru WARSawy

Teatr WARSawy ponownie wystawia rewelacyjny „Kompleks Portnoya” na motywach książki Philipa Rotha w reżyserii Adama Sajnuka i Aleksandry Popławskiej. Spektakl obejrzeć będzie można 7 i 8 grudnia w CSW Zamek Ujazdowski.
Oto Alexander Portnoy: żyd i antysemita, seksoholik i onanista, maminsynek i buntownik, szowinista i zastępca komisarza Nowego Jorku ds. równouprawnienia. Bohater spektaklu stara się odnaleźć własną tożsamość, jej czystą i niezapisaną formę - wolną od semickiego wychowania, powinowactwa i przywiązania. Jeszcze nie wie, że to niemożliwe.
   Spektakl jest adaptacją powieści, która w latach 70. stała się manifestem ówczesnego pokolenia amerykańskiego. Sztukę doceniono dwoma Feliksami Warszawskimi: w najważniejszej kategorii, czyli za reżyserię - dla Adama Sajnuka i Aleksandry Popławskiej oraz za debiut aktorski dla Anny Smołowik, grającej i skromną siostrę Portnoya, i liczne wcielenia jego kochanek. 
   W obsadzie Adam Sajnuk, Monika Mariotti, Anna Smołowik i Bartosz Adamczyk. Oryginalną scenografię przygotowali Katarzyna Adamczyk (odpowiedzialna też za kostiumy), Sylwia Kochaniec i Adam Sajnuk. 
Fot. Marek Zajdler/East News