Nasz teatr logo

"Annie" w Sopockim Teatrze Muzycznym

Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis zaprasza do Teatru Atelier 6 grudnia na premierę najpopularniejszego na świecie musicalu familijnego "Annie" w reżyserii Jagody Kościk i tłumaczeniu Jacka Mikołajczyka.
   Akcja musicalu rozgrywa się w Nowym Jorku w latach 30. XX wieku podczas Wielkiego Kryzysu. Odważna młoda Annie zmuszona jest żyć w nędzy w sierocińcu okrutnej panny Hannigan, po tym jak wiele lat temu została porzucona przez swoich rodziców. Dziewczynka jest mocno zdeterminowana by ich odnaleźć. Jej los wkrótce się odmienia, gdy zostaje zaproszona do spędzenia bajkowych Świąt Bożego Narodzenia ze słynnym miliarderem Oliverem Warbucksem, który chce pomóc w odnalezieniu jej rodziców. Tymczasem złośliwa panna Hannigan ma inne pomysły i obmyśla plan, który ma zepsuć poszukiwania prawdziwej rodziny Annie.
    Pośród śmiechu i rytmicznych numerów muzycznych zaaranżowanych przez Mariusza Obijalskiego musical "Annie" porusza także głębsze emocje, przypominając o sile marzeń i sile optymizmu. Podróż bohaterów i ich pogoń za lepszym jutrem wyzwalają ogromną gamę emocji, które chwytają za serce.
   Musical zdobył siedem nagród Tony, w tym dla najlepszego musicalu. Piosenki "Tomorrow" i "It's the Hard Knock Life" należą do najpopularniejszych numerów muzycznych na świecie. Obecnie jest to 13. najdłużej emitowany amerykański musical w historii Broadwayu.
   Choreografię opracował Maciej Florek "Gleba", kostiumy zaprojektowała Anna Wilczyńska, a scenografię Milena Czarnik. Za reżyserię świateł odpowiada Tomasz Kubiak, zaś wizualizacje - Magdalena Wiczyńska- Siwy, Ryszard "Rico" Siwy. Kierownictwo muzyczne objął Jan Jarecki. Plakat autorstwa Tomasza Damiana.