Nasz teatr logo

"Tajemnica góry" w Teatrze Ludowym

Na zakończenie Festiwalu Otwarcia Instytutu Teatralnego Młodych w Krakowie 3 grudnia Teatr Ludowy zaprasza na premierowe wystawienie „Tajemnicy góry” w reżyserii Łukasza Zaleskiego. 
   „Tajemnica Góry” to pełen akcji i humoru familijny deszczowiec w stylu retro na deskach teatru, który trzyma w napięciu, skłania do refleksji a w niejednym widzu wzbudzi nostalgiczne westchnienie.
   To inspirowana japońską estetyką, modą vintage i filmami na kasetach VHS historia o pozornie zwykłym, weekendowym wypadzie grupy znajomych, który jak w każdym, dobrym horrorze, szybko okazuje się zupełnie niezwykłą przygodą, pełną tajemnic, zagadek, zwrotów akcji i nieoczywistych odkryć. Ze splotu dziwnych, wywołujących gęsią skórkę wydarzeń, wyłania się opowieść o przyjaźni, odpowiedzialności, poszukiwaniu własnej drogi i zawiłych relacjach dzieci z rodzicami.
   Tajemnicze i nieco straszne miejsce, w którym rzeczywistość miesza się i rozciąga we wszystkich kierunkach (a które bynajmniej nie było ostatecznym celem weekendowej wycieczki) da naszym bohaterom okazję do zrozumienia, że mimo wielu lat, wspólnie spędzonych w szkolnych ławkach, wcale nie wiedzą o sobie wszystkiego. Będzie to także okazja do wejrzenia w siebie i wypowiedzenia na głos tego, co długo było przez nich skrywane albo niezupełnie uświadomione.
   Ta podróż, to również zaskakujące spotkanie z… rodzicami, którzy, jak się okazuje, nie zawsze jedynie grożą palcem na samo wspomnienie o szalonej wycieczce w przededniu zakończenia szkoły. Co więcej, można na nich polegać jak na najlepszych przyjaciołach.
   Wystąpią: Marta Bizoń, Krzysztof Oleksyn, Weronika Błaszczyk, Zofia Tkaczyńska, Kacper Zalewski i Patryk Palusiński. Scenografię i kostiumy opracowała Kaja Migdałek, muzykę – Anna Stela, zaś dramaturgię, światło i video – Amadeusz Nosal. 
#premiera #spektakl #teatr #kultura #tajemnicagóry @teatr_ludowy #teatralnyinstytutmlodych @lucas_zalesky @marta_bizon @krzysztof.oleksyn @zosia_tkaczynska @zalewskikacper_ @werka_modelka @maniatytusa @annastela8 @amadeusznosal