Nasz teatr logo

"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" w Teatrze im. Solskiego w Tarnowie

Już 3 grudnia w tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego rozpocznie się piętnasty festiwal teatralny dla dzieci Mała Talia, a zainauguruje go premiera spektaklu w adaptacji i reżyserii Moniki Czajkowskiej „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek.
   “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” to historia o odwadze do podjęcia ryzyka i wprowadzenia zmian w swoim życiu. Każda z dziesięciu skarpetek opuszcza kosz na brudną bieliznę i rusza w nieznane, żeby odmienić swój los i znaleźć swoje przeznaczenie. To także opowieść o tym, że każda osoba jest inna, a nasze potrzeby się różnią. Jednym zależy na karierze, inni szukają bliskości, jeszcze inni chcą decydować. Ktoś potrzebuje docenić swoją wyjątkowość, a ktoś spełnia się pomagając innym. Są osoby pragnące przygody, są takie które szukają piękna i takie, które odnajdują się w rozwiązywaniu zagadek. Najważniejsze, że każdy z nas – i skarpeta, i człowiek – może o sobie decydować. Może też zawsze zmienić swoją decyzję, jak Prawa Pasiasta Skarpeta, która postanawia wrócić. I to jest w porządku, ponieważ chodzi o to, aby żyć w zgodzie ze sobą.
   Spektakl będzie miał formę widowiska i opowie dziesięć znanych z książki Justyny Bednarek historii skarpetek. Będzie peanem na cześć wolności i różnorodności, która jest piękna – podsumowuje reżyserka Monika Czajkowska.
   W obsadzie: Kinga Piąty, Ewa Sąsiadek, Angelika Smyrgała, Tomasz Piasecki, Przemysław Płaczek i Tomasz Wiśniewski. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Barbara Ferlak, muzykę napisał Kamil Tuszyński, zaś choreografię opracowała Martyna Hickiewicz-Kurek.