Nasz teatr logo

"Kreska i Kropka na tropie św. Mikołaja" w Teatrze Kamienica

W czerwcu Teatr Kamienica zapoznał nas z bohaterkami spektaklu dla dzieci – Kreską i Kropką. Zbliżają się Mikołajki, więc Kamienica zaprasza na kolejne spotkanie z szalonymi przyjaciółkami, które za pomocą magii wyczarują świąteczną atmosferę. „Kreska i Kropka na tropie Świętego Mikołaja” Katarzyny Taracińskiej-Badury już 2 grudnia. 
   Święta za pasem, a dwie przyjaciółki (różne jak… Kreska i Kropka!) wpadają w szał przygotowań. Wszystko musi być zapięte na ostatni guzik, bo do Cichego Kątka zawita sam Święty Mikołaj! Tymczasem nic nie idzie po ich myśli. Bombki się tłuką, w miasteczku wykupiono zapasy mąki, a staw zamarzł i nie można złowić karpia. Na domiar złego Świętego Mikołaja jak nie było, tak nie ma! Zamiast niego zjawia się tajemniczy Pan Przecinek…
   Co z tego wszystkiego wyniknie? Czy Kreska i Kropka zdążą przygotować się do świąt i czy wpadną wreszcie na trop spóźniającego się Mikołaja? Przekonacie się w teatrze!
   Spektakl w lekki i zabawny sposób opowiada o świątecznym szaleństwie, a także pokazuje, że to nie prezenty, a czas spędzony z bliskimi jest prawdziwą istotą Świąt Bożego Narodzenia. Za pomocą barw, muzyki oraz elementów interaktywnych bawi i uczy o przyjaźni, kreatywności, akceptacji i wybaczaniu. 
   W obsadzie Katarzyna Taracińska-Badura, Marta Zgutczyńska i Marcin Stępniak. Scenografię opracowała Anna Rudzińska, zaś opracowanie muzyczne jest zasługą Anny i Krzysztofa Palińskich.