Nasz teatr logo

"Korepetycje z miłości" w Teatrze Powszechnym w Łodzi

W Teatrze Powszechnym w Łodzi w sobotę 2 grudnia premiera kameralnej komedii o poszukiwaniu miłości i akceptacji „Korepetycje z miłości” w reżyserii Sławomira Narlocha.
   W spektaklu padają fundamentalne pytania o istotę związków. Czy redaktor rubryki z poradami dotyczącymi „spraw sercowych” w kolorowym piśmie dla pań okaże się specem od miłości? 
   Sławomir Narloch podkreśla: – Będzie to spektakl o miłości. O naturze uczucia, które rozpięte jest między młodzieńczą fantazją a ciężką pracą, polegającą na cierpliwości i trosce o drugą osobę. O miłości, która przez to, że chce być w centrum uwagi, doprowadza nasze życie do absurdu – mówi. - Cechą dobrej komedii jest, że potrafi opowiadać o najpoważniejszych sprawach z dystansem. Nie może się chyba nazywać komedią, jeśli podstępem i złośliwie nie wdziera się w nasze słabości i problemy – dodaje reżyser.
- Kontynuujemy współpracę z Wydziałem Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie, w ramach której studenci i absolwenci realizują na naszej Małej Scenie premiery współczesnych komedii. W moim odczuciu bardzo ważne jest, aby młodzi twórcy zainteresowani komedią mieli przestrzeń do poszukiwań nowej, autorskiej estetyki gatunku. Stwarzanie przestrzeni do tych poszukiwań to także misja Polskiego Centrum Komedii. W minionym sezonie sztukę „Replay” wyreżyserowała Magdalena Małecka-Wippich, w tym sezonie zapraszamy na „Korepetycje z miłości” Flavii Coste w reżyserii Sławomira Narlocha – zapowiada dyrektorka Teatru Powszechnego w Łodzi Ewa Pilawska.
   Wystąpią Magda Zając Zawadzka, Artur Zawadzki i Jakub Kryształ/Kamil Suszczyk. Zatańczy Zuzanna Brzezińska, a na akordeonie grać będzie Paweł Majchrowski. Scenografię  i kostiumy zaprojektował Maks Mac, muzykę napisał Jakub Gawlik, a reżyserią świateł zajęła się Karolina Gębska.