Nasz teatr logo

"Kalina nie chce spać" w Teatrze Komedia

Inauguracja Małej Sceny Teatru Komedia już w najbliższy piątek 24 listopada. Na otwarcie przygotowano teatralno-muzyczny spektakl „Kalina nie chce spać” według scenariusza Zuzanny Bojdy i w reżyserii Agaty Puszcz. Na scenie zobaczymy Barbarę Kurdej-Szatan, która w kawiarnianej atmosferze, z muzyką na żywo, wykona wyjątkowe piosenki z repertuary Kaliny Jędrusik i Holly Golightly. Aktorce akompaniować będzie na fortepianie Piotr Mania, zaś oprawę scenograficzną i kostiumy  inscenizowanego koncertu zaprojektowała Małgorzata Iwaniuk. 
   „Kalina nie chce spać” to niezwykła podróż w czasie do 1965 roku, kiedy świat zaczytywał się w powieści Trumana Capote „Śniadanie u Tiffany’ego”. Wtedy, w Warszawie, między kolejkami po papier toaletowy i staraniami o dodatkowe kartki na mięso, adaptację książki – specjalnie dla swojej żony, Kaliny Jędrusik – przygotował Stanisław Dygat. Kalina miała grać główną rolę, muzykę do spektaklu napisał Krzysztof Komeda, a teksty piosenek Agnieszka Osiecka. Teatralną prapremierę słynnej i ekranizowanej w Hollywood powieści realizowano nie gdzie indziej, ale w żoliborskiej Komedii i wszystko wskazywało na sukces, ale… coś poszło nie tak. Dziś, po kilkudziesięciu latach, wracamy do tamtej historii i emocji, chcąc zarówno czerpać z barwnej przeszłości naszego teatru, ale też otwierać tu kolejny rozdział nowych pomysłów i wyzwań.
   Nowa, kameralna przestrzeń sceniczna będzie funkcjonować w kilku ustawieniach: z klimatycznymi stolikami i barowymi lampkami (tak właśnie przywitamy Państwa w pierwszy weekend), typowo teatralnym (na prawie 200 miejsc), ale też w niestandardowej aranżacji siedzisk na potrzeby spektakli dziecięcych. W nadchodzących tygodniach i miesiącach w programie sceny kameralnej znajdą się między innymi: improwizowane formy komediowe, stand-upy, koncerty, recitale, warsztaty, spotkania autorskie oraz rozmowy z twórcami i twórczyniami naszych przedsięwzięć.   
   Fotografia autorstwa Marka Zimakiewicza.