Nasz teatr logo

"XD. Dramma per Musica" w Teatrze Współczesnym w Szczecinie

Teatr Współczesny w Szczecinie zaprasza w piątek 24 listopada na premierę spektaklu „XD. Dramma per Musica” w reżyserii Aleksandry Matlingiewicz, która odbędzie się w ramach II edycji rezydencji artystycznej Scena Nowe Sytuacje.
   „XD. Dramma per Musica” to spektakl muzyczny realizowany na podstawie tekstów najbardziej tajemniczego internetowego autora – Malcolma XD. Jego krótkie, absurdalne, ironiczne opowiadania podbiły serca millenialsów, a niedawno doczekały się realizacji filmowych Netflixa i Canal+.
   W zagrzybionej piwnicy w bloku spotyka się wspólnota mieszkaniowa. Zebranie dotyczące rewitalizacji windy niespodziewanie przeradza się w awanturę, której przebieg wygląda podejrzanie znajomo. Czy kiedyś uda się nam uwolnić z błędnego koła sporów i rozliczeń?
   Inscenizacja „Pastrami” Malcolma XD nawiązuje formą do barokowego gatunku muzyczno-scenicznego dramma per musica.
   W obsadzie: Grażyna Madej, Joanna Matuszak, Arkadiusz Buszko, Paweł Niczewski i gościnnie Julia Gadzina oraz Maciej Łączyński. Choreografię spektaklu opracowała reżyser Aleksandra Matlingiewicz, za adaptację tekstu, muzykę i reżyserię odpowiada Jacek Sotomski. Scenografię, wideo i przestrzeń wizualną zaprojektował Eternal Engine (Martix Navrot i Jagoda Wójtowicz), zaś kostiumy zaprojektował Mikołaj Dziedzic.