Nasz teatr logo

"[Things We Do for] LOVE" w Teatrze 6. piętro

Na deskach Teatru 6.piętro 25 listopada premiera scenicznej wersji sztuki brytyjskiego dramatopisarza Alana Ayckbourna „[Things We Do for] LOVE” w reżyserii dyrektora artystycznego placówki Eugeniusza Korina. 
   Angielscy krytycy uznali ten utwór za „arcydzieło tragicznej komedii i komicznej tragedii”. Sam Alan Ayckbourn mówi o niej tak: „To sztuka, w której namiętny romans między dwojgiem ludzi niszczy wszystko wokół nich. W imię miłości można robić rzeczy, których nigdy nie zrobiłoby się w imię niczego innego; w tym zdradzać przyjaciół, kłamać i oszukiwać. Zadziwia mnie fakt, że niektóre z najgorszych ludzkich zachowań są udziałem właśnie zakochanych.”
   Jego akcja rozgrywa się na trzech poziomach niedużej wiktoriańskiej kamienicy, której  mieszkańcy zrządzeniem losu łączą się w zaskakujące związki na stałe zmieniające ich dotychczasowe życie. Właścicielka Barbara, zajmująca parter; jej przyjaciółka z dzieciństwa Nikki z narzeczonym Hamishem, wprowadzający się chwilowo na piętro; oraz wynajmujący suterenę Gilbert – zostają wciągnięci w potężny i często niszczycielski wir namiętnych uczuć, z którego niełatwo jest wyjść całym i niepoobijany
   Spektakl „[Things We Do for] LOVE”  jest pełen zaskakujących rozwiązań inscenizacyjnych,  wynikających z niecodziennych wymagań autora sztuki co do przebiegu jej akcji. Ważną rolę wśród nich odgrywają wymowna scenografia, rzadko spotykane w teatrach projekcje animacji oraz wyjątkowo klimatyczna muzyka zespołu MUSE.
   Na scenie zobaczymy Annę Dereszowską, Joannę Liszowską, Marka Kalitę i Lesława Żurka. Scenografię przygotował Dariusz Walaszczyk, zaś kostiumy zaprojektowała Agata Stanula.
#premiera # spektakl #teatr #kultura #kulturalnawarszawa #kulturawwarszawie #thingswedoforlove #teatr6pietro @teatr6pietro @dereszowska @leszekzurek @joannaliszowskaofficial @marekkalita_ @eugeniuszkorin @gomezfashionstore @agata.stanula @muse