Nasz teatr logo

"Strach się bać" w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy

Teatr Kameralny w Bydgoszczy wystawia premierowo 18 listopada dziecięcy spektakl Maliny Prześlugi „Strach się bać" w reżyserii Punch Mamy, czyli Laury Słabińskiej-Grzędy.
   „Strach się bać" to opowieść o strachu na wróble, który ma pewien mankament - otóż w ogóle nie umie straszyć innych stworzeń. A w jego przypadku to dość kluczowa kwestia. Wyrusza więc w podróż wraz ze swoją przyjaciółką Kawką, aby odnaleźć kogoś, kto pomoże mu stać się naprawdę strasznym. Jednak napotkane w tej podróży osoby sprawiają, że Strach musi przebudować swój świat wartości. Ostatecznie ważniejsze są inne rzeczy niż to, czy umie się być przerażającym.
   Reżyserię tego spektaklu powierzono Punch Mamie (Laurze Słabińskiej-Grzędzie), której poprzednie realizacje (w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu, Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i w wielu innych miejscach) charakteryzowały się świetnym poczuciem humoru, dynamiką i nietuzinkową scenografią. Tekst maliny Prześlugi  jest dowcipny i czuły, bez natrętnej dydaktyki zajmuje się najważniejszymi sprawami dla młodych (i nie tylko) widzów.
   Na scenie wystąpią: Leszek Andrzej Czerwiński (Strach na wróble), Julia Rzepecka (Kawka), Nikodem Bogdański (Sroka/Doktor), Paweł Klowan (Trzmiel), Łukasz Przykłocki (Bąk/Potwór z bagien), Magdalena Bochan-Jachimek (Kos/Mama/Zojka), Filip Łach (Wróbel/Oczy/Tata) i Michał Rybak (Echo). Scenografię i kostiumy opracował Dariusz Panas, muzykę napisał Filip Sternal, a choreografię przygotował Arkadiusz Buszko. Za projekcje multimedialne odpowiada Przemysław Żmiejko, zaś autorką plakatu jest Ola Woldańska-Płocińska.