Nasz teatr logo

"Siódemka. SzÓs Polskich Królowa" w Teatrze Ochoty

„Siódemka. SzÓs Polskich Królowa” na podstawie powieści Ziemowita Szczerka to popkulturowe pomieszanie Gombrowicza z Konwickim i Mickiewiczem. Teatr Ochoty zaprasza na premierę spektaklu w reżyserii i adaptacji Rafała Szumskiego już w sobotę 18 listopada.
   Chciałoby się napisać, że „Siódemka. SzÓs Polskich Królowa” to „spektakl drogi”, ale zaraz wszyscy zaczną myśleć o budżecie produkcji, zamiast odnieść się do gatunkowego „filmu drogi”. Dlatego na rzecz „Siódemki, Szós Polskich Królowej” stworzyliśmy nowy gatunek, czyli „spektakl jazdy”. Jazdy po naszych fantazjach narodowych i kompleksach. Wraz z „osobą bohaterską” przemierzamy „mityczną” drogę krajową nr 7. Napojeni wiedźmińskimi eliksirami wyruszamy w pełną groteski, akcji i dygresji podróż z Krakowa, przez prowincję, do Warszawy. Wszak „Warszawa i Kraków stolice Polaków”.
   Spektakl przesiąknięty kpiną i, nie rzadko, suchym żartem, który w formie hiperboli i pastiszu próbuje odnieść się do naszej historii i naszego odziedziczonego niedopasowania do realiów nowoczesności, dając nam w ten sposób impuls do podjęcia wysiłku przebudowy polskiej tożsamości. Spektakl jazdy od lewa do prawa. Słowem: spektakl dla prawdziwych Polaków z dystansem i poczuciem humoru.
   W obsadzie: Martyna Czarnecka, Jan Litvinovitch, Agata Łabno, Filip Orliński, Konrad Żygadło oraz głos Jarosława Boberka. Scenografię  i kostiumy zaprojektowała Anna Rogóż, multimedia przygotowała Maria Matylda Wojciechowska, a choreografię opracował Aleksander Kopański. Muzykę do spektaklu napisał Patryk Szwichtenberg. Zdjęcie do plakatu autorstwa Artura Wesołowskiego.