Nasz teatr logo

"Blues Witch Project" w Scenie Relax

„Blues Witch Project” to połączenie koncertu i spektaklu – muzyczna podróż, w której największe bluesowe hity stanowić będą tło do opowieści o korzeniach i historii tego wyjątkowego gatunku. Premierowe wystawienie w reżyserii Moniki Mariotti i Wojciecha Brzezińskiego w Scenie Relax już we środę 8 listopada.
   „Blues Witch Project” to wędrówka przez historię bluesa i cały wachlarz emocji, z którego się wziął i który od lat przed nami roztacza. Sięgając do jego początków, twórcy zapraszają widzów do wspólnej wyprawy, podczas której zgłębiać będą nie tylko tajniki muzyki, ale także ludzkiej natury. Bo na początku był smutek – czyli blues.
   Pierwotne korzenie jego brzmienia od setek lat, zanim jeszcze narodziło się pojęcie „Blues”, pozwalają ludziom wyzwolić się od trudnych emocji, a jednocześnie uwolnić te najbardziej radosne, związane nawet ze sferą duchową. W rytm najważniejszych bluesowych utworów oraz tych, które z bluesa się wywodzą, twórcy poszukiwać będą odpowiedzi na fundamentalne pytania: o tożsamość, o wolność i walkę o nią, o pojęcie rasy i szacunek do siebie i innych, o siłę, którą w sobie skrywamy oraz instynkty, którym pozwalamy się (lub nie) prowadzić. A jeśli na niektóre z tych pytań trudno będzie znaleźć odpowiedź — z pomocą przyjdą band i muzyka, przyjdzie blues.
   Dwie wokalistki i aktorki – Monika Mariotti i Justyna Gajczak wejdą w sceniczną rozmowę z podróżnikiem, narratorem, obserwatorem i poszukiwaczem prawdy (Wojciech Brzeziński). Wspólnie eksplorować będą tereny, na których rodził się i ewoluował blues.
   Projekt realizowany w koprodukcji z Teatrem Scena Współczesna i Społeczną Instytucją Kultury "Centrum Teatru i Tańca Zawirowania". Plakat autorstwa Honoraty Karapudy.