Nasz teatr logo

"Bóg mordu" w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym

11 listopada odbędzie się pierwsza premiera nowego sezonu w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie – sztuka Yasminy Rezy „Bóg mordu" w reżyserii Magdy Skiby.
   „Bóg mordu” to komediodramat z zabarwieniem refleksyjnym na temat stosunków międzyludzkich, tego czym jest „ucywilizowanie człowieka” i jak szybko potrafią opaść maski nakładane nam przez kulturę.  Punktem wyjścia sytuacji na scenie jest spotkanie dwóch młodych par małżeńskich, których synowie pobili się na podwórku. Jeden z nich stracił w potyczce dwa zęby, dlatego rodzice starają się wyjaśnić między sobą zaistniałą sytuację. Wydaje się, że siadają do stołu z dobrą wolą, uśmiechnięci, wyluzowani. Szybko okazuje się jednak, że to tylko pozory, a na wierzch wychodzą skrywane złe emocje. Iskrzy nie tylko między małżeństwami, ale również między małżonkami. Pozornie niewinne spotkanie wraz z upływem czasu przechodzi w otwarty konflikt. Zaczyna się walka na słowa podszyte drwiną i pogardą. Z każdą chwilą jest coraz gorzej. Tytułowy „bóg mordu” daje o sobie znać, robi się bardzo nieprzyjemnie.
   W obsadzie: Bernadetta Burszta, Adrianna Jendroszek, Karol Czarnowicz i Jacek Zdrojewski. Scenografię i kostiumy opracowała Beata Jasionek, za oprawę muzyczną odpowiada zaś Tomasz Ogonowski. Plakat autorstwa Mariusza Króla.