Nasz teatr logo

"Niko, czyli prosta zwyczajna historia" w Teatrze Żeromskiego w Kielcach

Teatr im. S. Żeromskiego w Kielcach zaprasza 28 października na prapremierę spektaklu „Niko, czyli prosta zwyczajna historia" Joanny Mueller w reżyserii Zofii Gustowskiej.
   Niko mieszka w zupełnie zwyczajnym bloku na typowym osiedlu z lat 70., ze zwyczajnym osiedlowym sklepem i przystankiem autobusowym. Zna świetnie rozkłady jazdy autobusów, skrupulatnie przestrzega planu dnia i ma swoje zainteresowania, ale brakuje mu przyjaciół. Wcale nie jest łatwo się zaprzyjaźnić, każdy ma swoje sprawy, ma też oczekiwania i spodziewa się, że ktoś zachowa się tak, a nie inaczej. Czy istnieje jeden dobry przepis na przyjaźń? Jak dobrze wypaść, sprawić, by ktoś cię polubił?
   Spektakl to ministudium niezręczności na początku nowej znajomości. To opowieść o codzienności, w której obecny jest znany każdemu lęk przed samotnością i brakiem akceptacji i (tak często niezdarne i dość zabawne) podejmowanie trudu poznania nowej osoby.
   Na scenie zobaczymy Annę Antoniewicz, Wojciecha Niemczyka i Andrzeja Plata. Scenografię i kostiumy opracowała Natalia Kozłowska, zaś muzykę napisał Bartosz Prosuł.
   „Niko” wychodzi naprzeciw potrzebom neuroróżnorodnej widowni.  Proponujemy wydarzenie teatralne, które od początku powstaje z uważnością na odmienne potrzeby widzów, także tych w spektrum autyzmu. Spektakl powstaje w ramach projektu "Niebieska Strefa".