Nasz teatr logo

"Sługa dwóch panów" w Teatrze Sewruka w Elblągu

Już 28 października 311. premiera w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu - „Sługa dwóch panów” Carlo Goldoniego, w reżyserii Pawła Paszty.
   Ona i on, czyli Clara i Sylvio… do tego ich ojcowie – jej - Pan Talone Bosonosi, skąpy i interesowny, jego - Dottor Lombardo, przemądrzały i opryskliwy. Szczęśliwie zakochani świętują swoje zaręczyny, gdy nagle pojawia się uznany za zmarłego… „Sługa dwóch panów”, to klasyczna włoska komedia dell’arte. Uczta dla koneserów i wspaniała zabawa dla wszystkich. Sztuka wyczekiwana i wystawiana sporadycznie, ponieważ należy do gatunku trudnych do realizacji.
   To komedia pełna wyszukanego humoru, refleksyjnych sytuacji, dylematów miłosnych i zabawnych zdarzeń. Całości towarzyszy wspaniała muzyka, a tłem i jednocześnie istotnym elementem wydarzeń jest scenografia. Genialne postaci stworzone przez elbląskich aktorów i ponadczasowy humor, to przepis na udaną zabawę.
   W obsadzie: Dariusz Siastacz, Krzysztof Bartoszewicz, Faustyna Kazimierska, Artur Hauke, Filip Warot, Karina Węgiełek, Mikołaj Ostrowski, Dominik Bloch, Teresa Suchodolska, Mariusz Michalski i Marcin Tomasik. Scenografię i kostiumy opracowała Ewelina Brudnicka, muzykę napisał Tomasz Jakub Opałka, a choreografię przygotowała Joanna Lichorowicz-Greś. Plakat autorstwa Marty Róży Żak.